OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.10. 2022

 

  1. KANCELARIA Parafialna czynna w piątek po mszy wieczornej.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek NMP Królowej Różańcowej - święto patronalne Róż Różańcowych.
  3. Tradycyjnie w październiku odmawiamy wspólnie Różaniec. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W Boleścinie, Krzyżowej i Krzczonowie różaniec będzie o godz. 17.00. Natomiast w kościele parafialnym o 17.30 a potem msza wieczorna o 18.00. Dzieci komunijne powinny być na różańcu przynajmniej 10 razy, podobnie kandydaci do bierzmowania – czyli VI, VII a przede wszystkim 8 klasa. Różaniec jest od poniedziałku do piątku. 
  4. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie RADY PARAFIALNEJ na plebanii, w związku ze zbliżającą się w październiku wizytacją biskupią naszej parafii. Była już kontrola z wydziału sztuki sakralnej, w czwartek będzie kontrola w wydziału gospodarczego a ks. Biskup Marek odwiedzi wszystkie kościoły naszej parafii i spotka się z mieszkańcami naszych wsi w piątek 14.10. 
  5. Św. Franciszek z Asyżu jak wiemy jest patronem przyrody, ekologii oraz zwierząt. Znana jest jego Słoneczna Pieśń, w której zwierzęta nazywa naszymi małymi braćmi. Dlatego po mszy wieczornej we wtorek w Grodziszczu będzie możliwość poświęcenia naszych czworonożnych przyjaciół. 
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – zapraszam do Grodziszcza na msze o powołania do kapłaństwa wszystkich ministrantów, lektorów i naszych szafarzy.
  7. W piątek okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00. a potem msza o Sercu Pana Jezusa. 
  8. W ubiegłym tygodniu został wymieniony fragment podłogi na chórze przy organach. Docelowo (kiedyś w przyszłości) trzeba będzie wymienić tam całą stolarkę. Jest także problem ze stabilnością chóru i dlatego będą potrzebne nowe kolumny by go wesprzeć. Obecne podparcie wygląda dość nieelegancko. 
  9. Koszt wymiany stolarki okiennej w kościele parafialnym wyniósł 67.000 zł. Wymieniono 11 okien. W tym dotacja z Gminy wynosiła 32.500 zł. Cena nie zawiera wykończenia i obróbki otworów okiennych, za które to prace musze jeszcze zapłacić. 
  • Od wtorku rusza kolejny etap prac przy restauracji organów w kościele parafialnym.