OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE (20.10.2019r.)

 1. Kancelaria parafialna czynna w piątek po Mszy wieczornej.
 2. Dziś nadzwyczajna niedziela misyjna – taca z sumy przeznaczona na misje 
 3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Jana Pawła II
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości ku czci Matki Fatimskiej 
 5. W przyszłą sobotę o g. 10.00 sprzątanie cmentarza w Grodziszczu 
 6. Cały październik trwają nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Są one we wszystkich kościołach o godz. 17.00. OBOWIĄZKOWO 10 razy mają być na różańcu dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś na Mszy o g. 12.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – a więc VI, VII i VIII klasa podstawówki. 
 8. Dziś coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych – czyli liczenie wiernych – tzw. 
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz Seminarium Duchownego w Świdnicy z racji tygodnia miłosierdzia 
 10. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do Puszek w Boleścinie na rzecz remontu muru.
 11. Na bocznych ołtarzach wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcam do kultywowania w domach tradycji modlitwy wypominkowej – zwłaszcza uczyć młode pokolenie pamięci i szacunku względem tych, którzy już odeszli. 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE (13.10.2019r.)

 1. Kancelaria parafialna czynna w piątek po Mszy wieczornej.
 2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę Uroczystość św. Jadwigi głównej patronki Śląska, Msza w Boleścinie, w czwartek św. Ignacego z Antiochii – imieniny naszego biskupa Ignacego Deca, w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. 
 3. Dziś ostatnie nabożeństwo fatimskie, Msza o 12.00, potem procesja i obiad na podwórku plebanii. Dziś także z racji XIX Dnia Papieskiego po Mszy zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – to nasze wsparcie dla ubogich studentów.
 4. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej, składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, zwłaszcza z naszej szkoły i życzymy darów Ducha Świętego w ich pracy i posłudze. 
 5. Cały październik trwają nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Są one we wszystkich kościołach o godz. 17.00. OBOWIĄZKOWO 10 razy mają być na różańcu dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy – zostawić na moment seriale, spotkania towarzyskie, prace i przyjść do kościoła – modlitwa różańcowa może zmienić na lepsze nasze życie i historię świata. 
 6. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach w tygodniu
 7. W przyszła niedzielę na Mszy o g. 12.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – a więc VI, VII i VIII klasa podstawówki. 
 8. W przyszła niedzielę także coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych – czyli liczenie wiernych – tzw. 
 9. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom: Kafka Wacław, Siarka, Zachar i Czerniccy z podjęcie posługi przy naszej parafialnej świątyni i obejścia. Szczególnie za dodatkowe prace.