OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Triduum Sacrum – plan

 

Wielki Czwartek

Boleścin – g. 17.00, adoracja w tzw. Ciemnicy do 20.00

Grodziszcze – 18.30, adoracja w tzw. Ciemnicy do 21.30

 

Wielki Piątek 

Boleścin – 17.0 – Liturgia Adoracji Krzyża - adoracja przy Bożym Grobie do 20.00

Grodziszcze – 8.30 – początek adoracji i tzw. Ciemnia Jutrznia

                   - 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia

                - 18.30 - Liturgia Adoracji Krzyża  - adoracja przy Bożym Grobie do 21.30

 

Wielka Sobota

Grodziszcze - 8.30 – początek adoracji przy Bożym Grobie i tzw. Ciemnia Jutrznia

Święcenie pokarmów:

Grodziszcze – 9.00 i 12.oo

Wieruszów – 10.oo

Krzyżowa – 10.30

Boleścin – 11.00

Krzczonów – 11.30

Grodziszcze - 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia 

 

Wigilia Paschalna

Grodziszcze – 20.00 – Msza Wigilii Paschalnej połączona z procesją rezurekcyjną wokół kościoła (przychodzimy ze świecami) 

 

Niedziela Zmartwychwstania

Boleścin – 6.oo – Rezurekcja

Grodziszcze – 9.3o

Krzczonów – 10.45

Grodziszcze – 12.00 

Krzyżowa – 13.00

 

Poniedziałek Wielkanocny

Grodziszcze – 8.00

Boleścin – 9.30

Krzczonów 10.45 

Grodziszcze – 12.00 

Krzyżowa – 13.00

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE (14.04.2019r.)

 1. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy Wielki Tydzień – w czwartek pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, w piątek pamiątka śmierci Jezusa, sobota dzień oczekiwania i adoracji przy grobie Pańskim, Wielka Noc pamiątka Zmartwychwstania Jezusa. 
 2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w plenerowej drodze krzyżowej w ostatni piątek.
 3. Kancelaria parafialna czynna w środę o 19.oo 
 4. Można nabyć paschaliki na stół wielkanocny po 5 zł. 
 5. Chorych z Komunią odwiedzę we wtorek, proszę zgłaszać adresy. Zacznę o g. 9.00 w Krzczonowie, potem Boleścin, Krzyżowa i Wieruszów i Grodziszcze. 
 6. Serdecznie dziękuje Rodzinie Różańcowej z Boleścina za ufundowanie paschału.
 7. Serdecznie dziękuję Panu Ryszardowi Szmigielskiemu za pomoc w przewiezieniu granitowej kostki.

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE (07.04.2019r.)

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy wieczornej.
 2. W kalendarzu liturgicznym: za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Najważniejszy w roku liturgicznym. 
 3. W przyszły piątek będzie jedna droga krzyżowa dla całej parafii – możemy ją nazwać „Parafialną drogą krzyżową”. Chciałbym by na stałe wpisała się w kalendarz naszych celebracji liturgicznych. Byśmy w piątek przed niedzielą palmową wyruszali z drogą krzyżową na ulice Grodziszcza. Zapraszam zatem na 18.00 na Mszę a potem na drogę krzyżową. Rozważania drogi krzyżowej niech czytają członkowie Rady Parafialnej. 
 4. W przyszłą niedzielę z inicjatywy nowej Rady Sołeckiej będą zbierane podpisy w sprawie remontu drogi powiatowej wiodącej przez Grodziszcze do Krzyżowej i Wieruszowa. Droga jest w bardzo złym stanie a dodatkowo w listopadzie tego roku będą obchody 30 rocznicy Mszy Pojednania w Krzyżowej. 
 5. Mam także dobrą nowinę. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa dolnośląskiego otrzymaliśmy 25 tyś. zł na remont elewacji prezbiterium naszego kościoła. Złożyłem również wniosek na remont chrzcielnicy i gotyckiego portalu do zakrystii od Pani Konserwator Zabytków z Wrocławia. Złożyliśmy także dwa wnioski na elewację do MSWiA oraz do Ministra Kultury i na wieżę z tzw. Funduszu Kościelnego. Pisanie wniosków to wielki wysiłek. Za nieocenioną pomoc w pisaniu tych wniosków chciałem podziękować Pani Justynie Sarze.) 
 6. W środę rozliczyłem się i rozstałem ze starym wykonawcą remontu dachu i chyba mam już nowego wykonawcę. Iglica na wieżę kosztowała nas dodatkowe 56.000 zł. Na razie prace na strychu są wstrzymane ponieważ trzeba wykonać ekspertyzy mykologiczne. Prace na wieży mają ruszyć za miesiąc. 
 7. W sobotę o g. 18.30 w Grodziszczu w kościele będzie spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – a więc uczniowie klasy III gimnazjum i 8 Sz.P.– obecność obowiązkowa. 
 8. Dyrekcja Poczty Polskiej we Wrocławiu prosi mieszkańców naszej parafii – a więc wioski – Grodziszcze, Boleścin, Krzyżowa, Krzczonów i Wieruszów o używanie kodu pocztowego 58-112 a nie 58-100. Geograficznie taki kod jest przyporządkowany do tych miejscowości. 
 9. W niedzielę palmową będą do nabycia w przedsionku kościoła palmy wielkanocne wykonane przez Radę Rodziców z naszej szkoły w Grodziszczu – dochód z palm przeznaczony jest na remont wieży. 
 10. Serdecznie dziękuję rodzinom: Łyczkowski, Smęt, Pączek i Piskorska za 2 tygodnie opieki nad kościołem parafialnym i obejściem.