OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (31.05.2020r.)

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w piątek o g. 19.00.
 2. Zakończyły się nabożeństwa majowe. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy brali w nich udział a zwłaszcza tym którzy je prowadzili w Boleścinie, Krzyżowej, Krzczonowie i Grodziszczu.
 3. Od dzisiejszej niedzieli zniesione zostały limity wiernych uczestniczących w celebracjach liturgicznych w kościołach.
 4. Od dzisiejszej niedzieli biskup Marek znosi dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. 
 5. Wierni oraz posługujący w liturgii, poza kapłanem, zobowiązani są nadal do zakrywania ust i nosa w kościele
 6. Msze św. niedzielne nie będą już są transmitowane. 
 7. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Z tej okazji będziemy czcili Serce Pana Jezusa odmawiając litanię do Jego Serca po każdej Mszy Św. wieczornej w zależności od miejsca celebracji. 
 8. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w przyszłą niedziele Uroczystość Najświętszej Trójcy. 
 9. Jutro rozpoczną się prace remontowe w prezbiterium kościoła w Grodziszczu 
 10. Przypominam, że warunkiem zorganizowania Uroczystości Pierwszej Komunii w parafii oraz rocznicy Komunii a także bierzmowania jest powrót dzieci do szkoły we wrześniu.I tak: Komunia będzie w ostatnią niedzielę września, tj. 27.09., rocznica Komunii w pierwszą niedzielę października tj. 04.10. a bierzmowanie końcem października. 
 11. Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała nie będzie miała tradycyjnego charakteru, tzn. nie będzie mogła odbyć się w normalnej formie procesja do 4 ołtarzy. Dlatego po każdej Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu a dodatkowo w Grodziszczu i Boleścinie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek – dzień modlitwy o powołania i za powołanych oraz I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej w Grodziszczu od 17.30.
 13. W przyszłą niedzielę 07 czerwca na Mszy Św. o g. 12.00 w Grodziszczu będziemy przeżywali uroczystość prymicji neoprezbitera ks. Mateusza Grzegorczyka. Będzie on przewodniczył Eucharystii po której udzieli każdemu specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. 
 14. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 15. Niestety przez 2 tygodnie nikt nie sprzątał kościoła parafialnego i nie ozdobił brzózkami